Taky to budeš umět, až budeš malá

1.

Paní učitelka chválí Jeníčka (3 roky), jak se mu hezky podařilo splnit úkol. Jeníček se podívá na učitelku a upřímně povídá : "Taky to budeš umět, až budeš malá."

2.

Paní učitelka se ptá dětí na názvy hudebních nástrojů, konkrétně na tamburínu. "Děti,  jak se to jmenuje?" Děti hromadně odpovídají:  "No přeci trampolína....." :)

3.

Při objevování zařízení třídy se Mařenka diví a vykládá všem uplakaným dětem v koupelně. " A víte, že my máme doma taky záchod? Ale jenom jeden. "

4.

Jeníček (6 let) po vánočních prázdninách sděluje paní učitelce:"  Ten Ježíšek se asi zbláznil, on mi přinesl zbraň."

5.

Paní učitelka se ptá dětí při probírání tématu Řemesla a povolání: Kdo potřebuje ve své práci koště? Mařenka odpoví: "paní vytíračka! ".