Perličky dětí

Děti si povídaly o zvířatech. Zvířátka máme: býložravce, masožravce. Lucinka dodala ještě „ VYBÍRAVCE  „. A co jí ? … no přece si vybírají .

Ráno přišel Ládík do školky, moc se těšil, že půjde po obědě domů a paní učitelce hlásil : „Dnes jdu po obědě, přijde sociálka“. Druhý den ráno při příchodu do školky byl posmutnělý. Paní učitelka se ptala, proč je smutný. Ládík odpověděl. „ Dnes jdu až po spaní, dnes sociálka nepřijde…“

P. učitelka si s dětmi povídá o tom, jak chodí na houby. Tomášek: já jsem taky byl s dědou na houbách a našli jsme „velký prd“.

P. učitelka povídá Vítkovi: dáš si Vítku mandarinku? Vítek: ne, maminka říkala, že smím mandarinku jenom v pátek.

Velikonoce – Pepíček: až budu mít tu hodovačku, tak Kačku a mamku budu flákat.

Při obědě u přídavků – Kristýnka: p. učitelko, my budeme držet s maminkou dietu – našly jsme to někde v letáku.

P. učitelka se ptá : Pepíčku, kam půjdete s dědečkem odpoledne – Pepíček : No přeci na špacír.

Eliška pláče při hře -  p. učitelka – proč pláčeš Eliško? Eliška - protože Anetka nechce, abych Ádíka vodila na vodítku.