Perličky dětí

Děti si povídaly o zvířatech. Zvířátka máme: býložravce, masožravce. Mařenka dodala ještě „ VYBÍRAVCE  „. A co jí ? … no přece si vybírají .

Ráno přišel Ládík do školky, moc se těšil, že půjde po obědě domů a paní učitelce hlásil : „Dnes jdu po obědě, přijde sociálka“. Druhý den ráno při příchodu do školky byl posmutnělý. Paní učitelka se ptala, proč je smutný. Jeníček odpověděl. „ Dnes jdu až po spaní, dnes sociálka nepřijde…“

P. učitelka si s dětmi povídá o tom, jak chodí na houby. Tomášek: já jsem taky byl s dědou na houbách a našli jsme „velký prd“.

P. učitelka povídá jeníčkovi: dáš si Vítku mandarinku? Vítek: ne, maminka říkala, že smím mandarinku jenom v pátek.

Velikonoce – Jeníček: až budu mít tu hodovačku, tak Mařenku a mamku budu flákat.

Při obědě u přídavků – Kristýnka: p. učitelko, my budeme držet s maminkou dietu – našly jsme to někde v letáku.

P. učitelka se ptá : Jeníčku, kam půjdete s dědečkem odpoledne – Jeníček: No přeci na špacír.

Mařenka pláče při hře -  p. učitelka – proč pláčeš Mařenko? Mařenka - protože Anetka nechce, abych Ádíka vodila na vodítku.

Paní učitelka chválí Jeníčka (3 roky), jak se mu hezky podařilo splnit úkol. Jeníček se podívá na učitelku a upřímně povídá : "Taky to budeš umět, až budeš malá."

Paní učitelka se ptá dětí na názvy hudebních nástrojů, konkrétně na tamburínu. "Děti,  jak se to jmenuje?" Děti hromadně odpovídají:  "No přeci trampolína....." :)

Při objevování zařízení třídy se Mařenka diví a vykládá všem uplakaným dětem v koupelně. " A víte, že my máme doma taky záchod? Ale jenom jeden. "

Jeníček (6 let) po vánočních prázdninách sděluje paní učitelce:"  Ten Ježíšek se asi zbláznil, on mi přinesl zbraň."

Paní učitelka se ptá dětí při probírání tématu Řemesla a povolání: Kdo potřebuje ve své práci koště? Mařenka odpoví: "paní vytíračka! ".

Na konci školního roku podává v šatně maminka Adámkovi kytku pro paní učitelku se slovy: „Poděkuj paní učitelce za to, že se o tebe tak dobře starala“. Adámek vezme kytku, dojde k paní učitelce, podívá se na ni a předává kytici se slovy: To máte, paní učitelko, protože jste tak stará….

Jeníček poctivě dodržuje pitný režim, díky čemuž chodí často na záchod. Přijde k paní učitelce a sděluje: „ Já už jsem byl 3x čůrat. Paní učitelka s úsměvem: „Vždyť taky piješ jako vodník“.

Jeníček vytřeští oči a ptá se: „On vodník taky pije“ …???

Mařenka jde po třídě a prozpěvuje si: „…běží pytel zázvoru…“

Při opakování jarních básniček s textem: Táta včera na venku - našel první sněženku - vedle petrklíč- zima už je pryč.

Janička aktivně zpívá: Táta včera na venku – našel první sněženku – vedle petržel - …

Perličky našich dětí (MŠ Albrechtická):

"Vidíš to dole tady? To je pupeční šňůra. Jé ty ji máš ale velikou."
"Ty kytky jsou jako stromové lepidlo. To je horší než sbírat jahody."
"My tam máme málo elektriky. Někdy to je na zavolání a někdy ne."
"Ten kašel se mi lepí na krk."
"Chodím tam jen jeden den denně."